Co piszą w dziennikach o stolicy Małopolski

Wśród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie tylko w obszarze kultury i rozrywki, ale również na licznych innych polach. Zaczyna być miastem przyjaznym do mieszkania. Przekształcenia, jakie dokonały się w mieście w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się w górę.
Pożyteczne transformacje w stolicy małopolski.
Co pozytywnego wypracowano w ciągu ostatniego okresu? Wielość zmian i inwestycji jest spora. Mocno pomogły w tym aspekcie środki EU, z których miasto często czerpie. Dynamiczne działanie w obszarze zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina wzbogaciła się o następne drogi, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, i kolejne miejsca konferencyjno – sportowe.
Szerokie innowacje są niewidoczne dla typowego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie zostały poczynione. Zazwyczaj ignorujemy nie związane z nami fakty. Przeciętnemu mieszkańcowi Krakowa zdaje się, że w regionie za mało się robi. Natomiast Kraków rozwija się w każdym kierunku. Programy naprawcze w obszarze gospodarki odpadami, budowie oraz modernizacji sieci kanalizacyjnej, budowa ekranów akustycznych to jedynie część zmian, jakie pomagają nam pełniej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się również w zakresie opcji kulturalnych. Potencjał miasta rośnie za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena lub stadion Cracovia. Te miejsca przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Podejmowane przez radnych działania nie tyczą się tylko samego środka miasta, ale też są połączone z pełnym regionem. Dlatego zamiast użalać się lecz zauważyć innowacje w które obrósł Kraków.
Przyszłe lata – o ile uda się zachowania tempa rozwoju – umożliwią Krakowowi stać się wspaniałą stolicą małopolski.
Majchrowski program