kasza jaglana z warzywami przepisy

Współcześnie skupiamy się na tym, co jemy – wybieramy artykuły coraz to rozsądniej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy tak właściwie jedliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne produkty. Z tego powodu coraz to częściej również szuka się wymienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje w całości odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron lub ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, niemniej jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie prawidłowiej. Imponującym przykładem należytego artykuły jest kasza jaglana, która dawniej gościła na stołach niezmiernie w wielu przypadkach a dzisiaj niestety została zapomniana.

koktajl z kaszą jaglaną

Na szczęście coraz to więcej ludzi ceni jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to zapytanie jest niezwykle łatwa – kasza jaglana to całkiem inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, albowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej niż schematyczną, słynną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu lecz jest tego warte, ponieważ wrażenia smakowe są w gruncie rzeczy fajne. Z jakiego powodu niemniej jednak powinniśmy zaciekawić się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada wybitnie dużo wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar lub trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niesłychanie należytym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, niemniej jednak nie wyłącznie, dostarcza bowiem też witaminy z grupy E, jakie niezmiernie poprawiają pamięć i koncentrację a także wiele imponujących składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest bardzo bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To pierwszorzędny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to także kasza bardzo odżywcza i przede wszystkim lekkostrawna, dlatego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany wskutek tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.